Swetry

Odkrywamy tajniki mody swetrów. Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Swetry na drutach - interesujące fakty i porady

Swetry robione na drutach cieszą się niesłabnącą popularnością. Taka umiejętność pozwala na tworzenie niepowtarzalnych i wyjątkowych modeli, których na próżno szukać w sklepach.

Robótki ręczne to ulubione zajęcie naszych babć, które - zamiast godzinami patrzeć się w telewizor - na drutach lub szydełku dziergały swetry, szaliki, czapki lub skarpety. Niestety coraz rzadziej spotyka się taki widok. Młode kobiety albo nie mają czasu na takie zajęcia, albo nie posiadają umiejętności. A szkoda, ponieważ - jak się okazuje - swetry robione na drutach od zawsze były obecne w modzie i nic nie wskazuje na to, by miało się coś zmienić w tym zakresie.

Aby wykonywać efektowne i modne swetry na drutach, nie potrzeba wiele. Wystarczy włóczka w wybranym gatunku i kolorze, para drutów o odpowiednim rozmiarze (ten zalecany jest podawany na metce zakupionej przędzy) oraz podręcznik ściegów. Koniecznością są też odpowiednie umiejętności oraz wprawa. Wystarczy, że robótki ręczne rozpoczniemy od szalików, a za kilka tygodni będziemy w stanie wykonać najprostszy model swetra.

Warto jednak mieć świadomość, że dość trudno wykonać profesjonalną odzież dla dzieci. Choć są mniejsze, mają znacznie bardziej skomplikowane wzory, zachodzi także konieczność łączenia kolorów. Dlatego też zaleca się, by na początku wykonywać swetry o prostych ściegach, przechodząc stopniowo do tych bardziej skomplikowanych. Dzięki temu unikniemy irytacji i nie zniechęcimy się do robótek ręcznych.

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na naukę robienia swetrów na drutach. Przede wszystkim należy pamiętać, że tego rodzaju odzież - wykonywana ręcznie - jest zawsze modna. Po drugie - taka umiejętność pozwala na wykorzystanie naszego talentu do wykonania niezwykłych prezentów gwiazdkowych - dla dziecka, przyjaciółki, a nawet męża. Po trzecie - swetry robione na drutach mają unikalne wzory i mogą być dopasowane kolorystycznie do naszych oczekiwań. Po czwarte - ręczne robótki to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

Wzory na swetry na drutach znaleźć można w internecie lub w licznych gazetkach dostępnych w kioskach lub sklepach z artykułami hobbystycznymi.

Popularne typy swetrów