Swetry

Odkrywamy tajniki mody swetrów. Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Swetry rozpinane - interesujące fakty i porady

Swetry rozpinane nadal są modne. Chętnie noszą je kobiety i mężczyźni. Wielość fasonów i sposobów zapinania pozwala wybrać taki model, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Swetry rozpinane są chętnie noszone przez kobiety i mężczyzn. Ich zaletą jest komfort i wygoda oraz możliwość wykorzystania ich w różnych odzieżowych zestawieniach - tych codziennych, jak i eleganckich. Rozpinane swetry zakładane są najczęściej na podkoszulek bądź koszulę, stanowiąc alternatywę bluzy lub cienkiej kurtki.

Swetry na guziki

Klasyczne swetry zapinane są na guziki. Zwykle ich długość sięga do bioder. Mogą być zestawiane z koszulami, tworząc elegancką kompozycję odzieżową. Sprawdzą się również modele, które - zestawione z ubraniami codziennymi - wpisują się styl casual.

W przypadku damskich swetrów zapinanych na guziki, hitem tegorocznej jesieni są modele zestawiane z legginsami. Są to fasony spełniające rolę sukienki lub tuniki.

Swetry na suwak

Rozpinane swetry to również te modele z wszytym zamkiem błyskawicznym, w wersji męskiej i damskiej. Tego rodzaju fasony najczęściej mają charakter sportowy. Dlatego najlepiej komponują się z odzieżą codzienną.

Swetry na suwak produkowane są maszynowo. Do ich produkcji wykorzystywana jest anilana, niekiedy z dodatkiem czystej wełny.

Swetry w stylu alpejskim

Wełniane swetry w stylu alpejskim (ciepłe i długie) zapinane są na kołki. Dostępne są również modele, do których dołączony jest pasek z tej samej dzianiny, przewiązywany w pasie, co stanowi jego jedyne „zapięcie”. Są one najczęściej spotykane w modelach przeznaczonych dla kobiet.

Swetry rozpinane nadal w modzie

Moda na swetry rozpinane praktycznie nie przemija, są bowiem ciepłe. Przy okazji mogą występować w wielu różnych zestawach kolorystycznych i wzorach, zgodnie z aktualnymi trendami. Można jest łączyć z wieloma elementami naszej garderoby, tworząc wyjątkowe i niepowtarzalne odzieżowe kompozycje.

Warto podkreślić również, że swetry rozpinane są wygodne, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Popularne typy swetrów